به نام پروردگار سخن

انس در سرزمین عجایب

653 بازدید

قصه أنس في بلاد العجايب

از بین چهار مهارت زبانی : مکالمه ، شنیداری ، نوشتن و خواندن ؛ مهارت شنیدن جایگاه ویژه ای دارد چرا که می‌توان مهارت شنیدن را اصلی ترین مهارت در میان چهار مهارت اصلی زبانی دانست .

با آغاز شنیدن و گوش دادن به یک صدا ، مغز بلافاصله به تفسیر و تحلیل آن می‌افتد و همین اقدام سندی بر اهمیت مهارت شنیدن در فرایند یادگیری زبان بیگانه به خصوص زبان عربی است ، با آغاز شنیدن و گوش دادن به یک صدا ، موسیقی ، پادکست یا سخنرانی گوش به لحن ، به صدا ، به نحوه بیان و کلمات توجه می‌کند تا به معنای جملات و موقعیت شناسی آن برسد . همین روند را می‌توان یکی از مهم ترین مسیر ها در راه یادگیری زیان دانست .

 

چگونه با شنیدن به سخنرانی ، پادکست یا کتاب صوتی از آن استفاده زبانی ببریم؟


گام اول : تنها به صدا گوش دهید و سعی کنید صدا را به خوبی بشنوید .


گام دوم : سعی کنید مفهوم و فحوای کلام را کشف کنید .


گام سوم : به لحن و نوع تلفظ صدا توجه داشته باشید .


گام چهارم : کلمات و یا جملات جذاب را کشف کنید .


گام پنجم : با لحن راوی یا سخنران خلاصه ای از آنچه شنیدید را بیان کنبد .


گام ششم : از کلمات و جملات جدید و جذاب در سخنرانی خود استفاده کنید .


گام هفتم : به خودتان اعتماد کنید و با توجه به هدف خود هر روز به یک صدا گوش بدهید .


مجموعه انس در سرزمین عجایب یک کتاب صوتی جذاب است که می‌تواند در تقویت مهارت شنیدن یک کمک و همراه خوب برای تو باشد ؛ این کتاب صوتی نوشته : دکتور حنان لاشين از مجموعه های تاریخی به نام نوشته شده در زبان عربی است که می‌توان از آن در راه یادگیری زبان استفاده کرد ؛ در این داستان با اتفاقات پیچیده ای رو به رو می‌شویم که در چند بازده زمانی مختلف اتفاق می‌افتد و شنونده را با خود همراه ‌می‌کند 

با نوشتن دیدگاه خود به این نوشته امتیاز بدهید
2.3/5
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ostadsaeed.com/library/?p=4628
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
سعید اسحاقی
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد انس در سرزمین عجایب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

اینستاگرام

یوتیوب

تلگرام

واتساپ

آپارات

روبیکا

سروش

ایتا

آی گپ

گپ

در وب سایت استاد سعید شما دسترسی به هزاران محتوای آموزشی دارید؛ همچنین ما دائما در حال تولید دوره های آموزشی و کاربردی زبان ها برای شما هستیم. برای یادگیری زبان فقط کافیه تلاش با برنامه داشته باشید.

مقالات اخیر

دورهمی انگلیسی ، جلسه اول

اولین جلسه کلاس زبان آنلاین آموزشگاه آنلاین استاد سعید برگزار شد! دورهمی چیست؟ دوره ی دورهمی یک کلاس زبان انگلیسی آنلاین رایگان است! بله درست شنیدید ! دوره ی دورهمی قسمتی از پازل بزرگ آموزشگاه آنلاین استاد سعید است که با حضور در این مجموعه می توانید هم زبان انگلیسی را به صورت مدرن و جذاب آموزش ببینید وهم می توانید تجربه ای در نمونه کلاس های آنلاین آموزشگاه استاد سعید داشته باشید! چه کلاس زبانی مناسب من است؟ اگر هنوز از سطح خود مطمعن نیستید می توانید در دوره دورهمی سطح زبان خود را مشخص کنید و زبان را مناسب