یادگیری زبان عربی با اخبار

1819 بازدید

اهمیت اخبار

زبان انعکاس وقایع زندگی انسان است و اخبار روز انعکاس اتفاقات مختلف و متنوعی است که در زندگی انسان‌ها اتفاق می‌افتد. از طرف دیگر راه دریافت هر زبانی قرار گرفتن در معرض آن است. بخشی از زندگی انسان را سیاست و حوادث تشکیل می‌دهد. در نتیجه یکی از راه‌های کارآمد و بدون هزینه دنبال کردن اخبار روزانه می‌باشد. در مراحل ابتدایی یادگیری زبان بهتر است ، اخبار در زبان مادری و زبان خارجه برای مدتی دنبال شود چرا که این کار موجب بالا رفتن قدرت حدس زنی و کشف واژگان جدید می‌شود.

شبکه خبری عربی

تعداد و تنوع شبكه‌های خبری عرب زبان بسیار بالا است. هر کشور عرب زبان عموما دو یا چند شبکه خبری مختص به خود دارد که عموما با توجه به رویکردهای مختلف سیاسی اجتماعی متفاوت در کشورهای عربی ، این شبکه‌ها با همدیگر تفاوت‌های چشمگیری در نحوه پوشش اخبار روز دارند. مثل العربیه عربستان ، الجزیره قطر، العراقیه عراق، المیادین لبنان ، المسیره یمن و بسیاری دیگر.
 در این بین بسیاری از کشورهای غیر عرب زبان مثل ایران ، روسیه ، انگلستان ، فرانسه بر اساس نگاه سیاسی فرهنگی خود شبکه‌های خبری مختلفی چون العالم ، بی بی سی عربی ، روسیا الیوم و … را راه‌اندازی کرده اند.

بهترین شبکه خبری عرب زبان

پاسخ به این سوال که کدام شبکه خبری عرب زبان بهترین است بسیار مشکل است. هر شبکه خبری در درجه اول، انعکاس دهنده وقایع و حوادث ملت مربوط به خودش است و در سطح جهانی را نیز را از منظر مورد قبول ملت خود بازگو می‌کند. از این  جامعه هدفی که فرد ، به دنبال تعامل زبانی با آنها است در انتخاب بهترین شبکه خبری نقش تعیین کننده دارد. 
ولی با یک نگاه دقیق و کارشناسانه در بین شبکه های خبری به جرات می‌توان گفت شبکه الجزیره قطر یکی از بهترین شبکه‌ها برای یادگیری زبان عربی فصیح به شمار می‌رود. یکی از بهترین مشخصه‌های این شبکه بر خلاف بسیاری از شبکه‌های خبری ، پایبندی شدید عوامل این شبکه به عربی فصیح می‌باشد. و علاوه بر این ، شبکه الجزیره خدمات آموزشی مختلفی را برای علاقمندان به یادگیری زبان شیرین عربی ، در وبگاه خود دارد.

اخبار کوتاه عربی (روزانه)

در این قسمت جدیدترین خلاصه اخبار از شبکه الجزیره بارگذاری می‌شود. و اخباربارگذاری شده روزهای گذشته نیز قابل دسترسی است. برای استفاده بهتر از این بخش بهتر است یک بار اخبار را تا انتها بشنوید. سپس خبر را با دقت مشاهده کنید. و در مرحله بعدی می‌توانید بخش‌های از خبر را  جزء جزء تکرار کنید و در پایان با گوینده خبر به صورت همزمان همخوانی کنید.

این نوشته روزانه به روز رسانی می‌شود.

با این مقاله چه امتیازی میدهید؟
2/5
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ostadsaeed.com/library/?p=877
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
سعید اسحاقی
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد یادگیری زبان عربی با اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.