به نام پروردگار سخن

قصه‌های مصور عربی

374 بازدید

پیشرفت تکنولوژی به طور مستقیم تمام زندگی انسان‌ها را تحت تاثیر خود قرار داده است. از سال های نه چندان دور و  با ورود اینترنت به دنیای روزمره مردم تقریبا سرعت همه چیز در زندگی تغییر کرده و چند برابر شده است؛ دسترسی اطلاعات بسیار راحت‌تر شده است و راه‌های خلاقانه سرگرمی نیز روز به روز جذاب تر می شوند؛

در این مسیر زندگی کودکان امروزه نیز با کودکان دیروزی تفاوت کرده است؛ می توان دید که کودکان امروزی تکنولوژی را جزوی از زندگی خود می‌دانند و بازی، تفریح و حتی تحصیل را نیز از این طریق دنبال می‌کنند؛ به خصوص بعد از گسترش ویروس کرونا ، دنیا به سمت پیشرفت های آنلاین گام برداشته است و می‌توان  مطالعات بسیاری را در این زمینه مشاهده کرد. 

این موضوع باعث مطالعات و طرح‌های بسیاری در زمینه‌ی آموزش آنلاین نیز شده است و می توان تلاش‌های بسیاری را در مسیر بستر‌سازی آموزش آنلاین مشاهده کرد‌؛ چرا که با پیشرفت تکنولوژی سطح خواسته‌های کودکان و نوجوانان نیز تغییر می‌کند به دنبال ویژگی‌های جدید‌تری در دنیای دور و اطراف خود هستند به همین دلیل ممکن است کتاب به عنوان یک منبع اساسی برای آن‌ها خسته کننده به نظر برسد‌! اما چه می‌شود کرد که کتاب را در دنیای امروزی کودکان جای داد‌؟ همزیستی کتاب به همراه محیط پیشرفته‌ی امروزه ! 

آموزشگاه آنلاین استاد سعید به عنوان یک بستر آنلاین تولیدات بسیاری را در زمینه ی آموزش زبان عربی و انگلیسی به صورت رایگان و جذاب در اختیار علاقه‌مندان به پیشرفت فراهم کرده است که می‌توانید با دنبال کردن این آموزشگاه در صفحات مجازی از برنامه های جدید‌، تخفیفات و پست‌های مختلف با خبر شوید‌.

پلتفرم‌ها‌، اپلیکیشن‌ها و کتاب‌های الکترونیکی فراوانی امروزه در زمینه‌های مختلف آموزشی تولید شده‌اند که در جدیدی را به روی دنیای فردا باز کرده است‌! این نوع برنامه‌ها با تبدیل اطلاعات به منابع جذاب تری از کتاب‌؛ در عین سادگی کودکان و نوجوانان را مشتاق به یادگیری می‌کنند‌. 

این مقاله شما را با یکی از موفق‌ترین پلتفرم‌های عربی در زمینه‌ی آموزش آشنا می‌کند.

“پلتفرم مدرسة‌” زیر نظر بنیاد ابتکارات جهانی محمد بن راشد آل مکتوم  ، منحصربه‌فردترین پلتفرم آموزشی الکترونیکی در نوع خود برای آموزش از راه دور که به صورت رایگان برای میلیون‌ها دانش‌آموز عرب در دسترس است. این پلتفرم با دسته بندی موضوعات و دروس مختلف مانند : ادبیات، ریاضی، قواعد عربی (صرف و نحو )، بلاغت، فیزیک و علوم و…به تولید محتواهای مختلف می پردازد.

پلتفرم مدرسه در اکتبر 2018 با 5000 درس ویدئویی در شیمی، فیزیک، زیست شناسی، ریاضیات و علوم عمومی راه اندازی شد که بر اساس آخرین برنامه های درسی بین المللی به تولید رسیدند و مراحل مدرسه از مهدکودک تا پایه دوازدهم را پوشش می دهد. محتوای بستر آموزشی با برنامه های درسی اتخاذ شده در سیستم های آموزشی رسمی در کشورهای عربی سازگار است. این پلتفرم به صورت رایگان برای میلیون‌ها دانش آموز عرب در سرتاسر جهان در دسترس است، و همچنین ابزار آموزشی حمایتی برای معلمان و والدین است، به گونه‌ای که به غنی سازی فرآیند آموزشی کمک می‌کند.

در دسامبر 2019، پلتفرم مدرسه یک برنامه درسی یکپارچه زبان عربی را برای دانش آموزان عرب در مقاطع مختلف راه اندازی کرد که شامل 800 درس ویدیویی بود که همچنان در حال تولید و بارگزاری هستند و همچنین 200 داستان مصور برای جوانان به نمایش گذاشته شد . 

فیلم‌های آموزشی با تکیه بر شایستگی‌های اماراتی و عربی معلمان، سرپرستان، مربیان، تصویرگران، تکنسین‌ها و طراحان گرافیک که در ایجاد محتوای آموزشی عربی اصیل نقش داشته‌اند، زیر نظر کمیته تخصصی محتوای متشکل از دانشگاهیان، کاملاً ساخته شده است. متخصصان و مربیان زبان شناسی در مقاطع مختلف به روش های آموزش زبان عربی می‌پردازند.

پلتفرم مدرسه در عرض سال‌های کوتاه  از راه اندازی خود بیش از 65 میلیون بازدید و بیش از 2.5 میلیون مشترک ثبت کرده است. و بر اساس اخرین امار‌ها میزان تماشای روزانه فیلم‌های آموزشی به 13000 رسیده است. 

در این مقاله موسسه آنلاین استاد سعید مجموعه‌ی کاملی از داستان های مصور ویدئویی این پلتفرم را در اختیار شما دوست داران زبان عربی قرار می‌دهد.

تاکنون بیش از 50 داستان مصور در فاز اول طرح داستان‌های مدرسه مناسب برای کودکان از مهدکودک تا زیر 12 سال راه اندازی شده است تا محتوای کتابخانه داستان به صورت مرحله ای تولید و طراحی شود. 

تیم توسعه محتوای پلتفرم مدرسه با استفاده از تکنیک انیمیشن ایستا ، که یک نوع انیمیشن ساده و مناسب برای کودکان است، داستان های چاپ شده به صورت تصویری  را به فیلم تبدیل کرده است. محتوای اصلی داستان از نظر فرم و محتوا و همچنین بدون تغییر و به گونه ای حفظ می شود که روح و فضای داستان حفظ شود.

به منظور ایجاد فضایی پر از هیجان، جلوه های صوتی در حین خواندن داستان ها اضافه شد، مانند موسیقی مناسب که منعکس کننده احساسات است، یا صداهای حیوانات و صداهای دیگری که توجه کودک را به خود جلب می کند و تعامل او با واقعیت ها و رویدادها را افزایش می‌دهد . 

علاوه بر بلندخوانی داستان‌ها به زبانی که ترکیبی از نرمی و شیوایی  باشد، متن داستان‌های اصلی به فیلم‌ها اضافه شد که به وضوح و به ترتیبی مطابق با تصاویر و پیشرفت رویدادها نوشته شده است. برای اهداف آموزشی برای کودک آسان است که متن را دنبال کند و آن را با صدا تطبیق دهد، با هدف حمایت از فرآیند گوش دادن-خواندن، که برای تقویت مهارت‌های خواندن کودک کار می کند.

علاوه بر این، کتابخانه داستان‌های مدرسه با مجموعه‌ای از آهنگ های آموزشی مرتبط با الفبای عربی که به شیوه ای مفرح و انگیزشی و با نقاشی های خنده دار و بدیع و ملودی های جذاب تهیه و تولید شده است، تقویت شده است تا برای افراد آسان باشد. کودک آنها را به خاطر بسپارد و تکرار کند. آهنگ های بیشتری با اهداف آموزشی و آگاهی بخشی برای غنی سازی پلتفرم تولید خواهد شد. 

چطور از طریق داستان های صوتی زبان یاد بگیریم؟ 

وجود زیرنویس هماهنگ‌، خوانا‌؛ داستان و موضوع جذاب‌؛ سادگی و وضوح صدا‌ها‌؛ استفاده از تصاویر جذاب از ویژگی‌های مثبت و پر رنگ این مجموعه ی عربی است‌.

نبود منابع جذاب و متنوع در زبان عربی از مشکلات مهم زبان آموزان است‌؛ این مجموعه‌ی جدید و جذاب با داستان‌های کوتاه یک ابزار درست یادگیری هستند که به صورت رایگان در اختیار دوست داران زبان عربی قرار می‌گیرند؛ شما می‌توانید با مشاهده ی هر قسمت به تقویت مهارت شنیدن، خواندن و حتی مهارت مکالمه خود بپردازید؛ 

فراموش نکنید که رمز موفقیت در مسیر یادگیری زبان استمرار، تلاش و از همه مهم تر لذت بردن است پس با باز کردن هر ویدئو؛ یک کتاب جدید بخوانید ؛ وارد یک داستان جدید بشوید و زبان عربی را روزانه مرور کنید! 

آموزشگاه آنلاین استاد سعید این مجموعه را برای زبان آموزان دوره فرایار و همچنین دوره آموزیار در نظر گرفته است‌؛ زبان آموزانی که می خواهند قواعد عربی را به صورت غیر مستقیم و مدرن آموزش ببینند و از کتاب های محدود و قدیمی فاصله بگیرند‌! 

این مجموعه ویژگی های یک مجموعه‌ی مناسب برای کودکان و نوجوانان را نیز دارد  ؛ تناسب موضوع؛ تصاویر می‌تواند این مجموعه را به عنوان کارتون مناسب برای کودکان و نوجوانان تبدیل کند ، با شنیدن روزانه ی داستان های مصور ویدئویی هر روزه در معرض شنیدن زبان شیرین عربی قرار بگیرید.

محتوای آکارئون
محتوای آکارئون

منتظر مقاله‌های بعدی و مجموعه‌های بعدی از پلتفرم مدرسه باشید. 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ostadsaeed.com/library/?p=7252
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مبینا مردان زاده
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

2 نظر در مورد قصه‌های مصور عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سلام و عرض ادب.برخود لازم می دونم از زحماتی که می کشید و این فیلم ها رو تهیه کردید کمال تشکر کنم. بسیار ممنون

  7

  1. سلام و عرض ادب
   خواهش میکنم
   ان شاالله بتونیم قدمی مثبتی در راه رشد علمی جامعه خودمون برداریم

   5

اینستاگرام

یوتیوب

تلگرام

واتساپ

آپارات

روبیکا

سروش

ایتا

آی گپ

گپ

در وب سایت استاد سعید شما دسترسی به هزاران محتوای آموزشی دارید؛ همچنین ما دائما در حال تولید دوره های آموزشی و کاربردی زبان ها برای شما هستیم. برای یادگیری زبان فقط کافیه تلاش با برنامه داشته باشید.