خرس های برنشتاین

1283 بازدید

ادبیات کودک یکی از چالش برانگیزترین و مهمترین موضوعات دنیای مدرن است . چرا که کودکان به خاطر ویژگی الگوپذیری خود احتیاج به ادبیاتی ساده ، مفید و در عین حال جذاب و گیرا دارند . به همین دلیل است که موفقیت ادبیات کودک به سادگی آثار بزرگسال در موضوعات مختلف نیست .

از مهمترین و برجسته ترین و  بزرگترین نویسندگان کودک جهان می توان به : هانس کریستین اندرسن ، رولد دال ، ژول ورن اشاره کرد و از مهمترین نویسندگان کودک در ایران : جبار باغچه بان ، مهدی آذریزدی و پروین دولت آبادی را می شناسیم . 


خرس های برنشتاینبا نام اصلی “Berenstain Bears” ابتدا با مجموعه داستان به جهان ادبیات کودک راه پیدا کرد و توسط یان و استن برنشتاین خلق شد و توسط پسرشان مایک ادامه پیدا کرد.

اولین نسخه از کتاب های خرس های برنشتاین با عنوان “شکار عسل بزرگ” در سال 1962 منتشر و مقدمه بر 300 عنوان دیگر در طی این سال ها حدود 260 میلیون نسخه به 23 زبان دنیا از جمله زبان عربی با عنوان قرية السعادةفروخته شده است .

 

عنوان هایی مانند : شبح جنگل ، دردسر های پول ، انتخابات بزرگ ، درخت ترسناک قدیمی ، شوالیه های به یاد موندنی ، دردسر در مدرسه 

با استقبال مردم آمریکا و جهان از این مجموعه بی نظیر ، نسخه های مختلف و متنوعی از داستان های این خانواده ی پر ماجرا تبدیل به کارتون و انیمشین شده است . برای اولین بار سال 1979 در شبکه پر مخاطب NBC پنج قسمت از این مجموعه منتشر شد . 

 

 

 

در این مقاله با مجموعه “خرس های برنشتاین” از نسخه ی 1985 همراه می شوید . آموزشگاه آنلاین استاد سعید این مجموعه را با زیرنویس انگلیسی در اختیار زبان آموزان خود قرار داده است . این مجموعه با اصطلاحات و واژه های بسیار ساده و روزمره ای می تواند یک منبع ساده برای  یادگیری زبان انگلیسی برای نوجوانان و بزرگسالان باشد . موضوعاتی مانند : دردسر مدرسه ، قصه تولد ، ترس از دندان پزشکی ، فداکاری  در این فصل ارائه شده است .

 

 

 

 این خانواده ی دوست داشتنی با ماجراهای جذاب و شاد خود همراه علاقه مندان به یادگیری زبان انگلیسی در دوره هایی مانند آموزیار و دوره فرایار زبان انگلیسی است و همچنین یک کارتون فوق العاده برای تینی تاکی های کودک و نوجوان برای تقویت مهارت شنیداری و مکالمه زبان انگلیسی خود است . 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ostadsaeed.com/library/?p=5300
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مبینا مردان زاده
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد خرس های برنشتاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.