به نام پروردگار سخن

آشنایی با افراده خانواده در زبان عربی

803 بازدید

اعضای خانواده من

خانواده مهمترین رکن جامعه و تکیه‌گاه و پناهگاه هر انسانی محسوب می‌شود. در ابتدای مسیر یادگیری زبان مادری از اولین کلماتی که کودک به آن احتیاج دارد کلمات مربوط به اعضای خانواده است. در مسیر یادگیری زبان دوم نیز اعضای خانواده از ملموس‌ترین کلمات و قابل فهم ترین آنها است که با فراگیری آنها قادر خواهیم بود جملات زیادی را خلق کنیم. در این پست قصد داریم با اعضای خانواده به زبان عربی آشنا شویم و بتوانیم اعضای خانواده خود را به زبان شیرین عربی معرفی کنیم.

خبر خوش در زبان عربی این است که بسیاری از اعضای خانواده در زبان شیرین عربی با آنچه در زبان فارسی داریم تفاوت چندانی ندارد مثل جد، خاله و عمه. توجه داشته باشید که در زبان عربی برای اعضای خانواده خانم در انتها حرف “ة” اضافه می‌شود (جدّ=پدربزرگ و جدّة=مادر بزرگ). و وقتی که می‌خواهیم بگوییم عمه‌ام در پایان کلمه از ضمیر “ي” استفاده می‌کنیم (عمة+ـي=عمتي). ابتدا این ویدئو را چندین با دقت مشاهده کنید و تلاش کنید اعضای خانواده را به زبان عربی کشف کنید. 

برای معرفی اعضای خانواده به دوستان خود می‌توانید واژه “هذا” و “هذه” را به ترتیب قبل از اعضای مذکر مثل پدر و برادر و از دومی برای اعضای مونث خانواده استفاده کنیم. برای مثال: هذا + أب +ي =هذا أبي را معرفی پدر خودتون به دیگران استفاده کنید. و برای ابراز عشق و محبت نسبت به آنها  از فعل أُحِبُّ استفاده کنید. برای مثال برای گفتن، من برادرم را دوست دارم از عبارت “أنا + أحب +أخي” استفاده کنید. برای روشن تر شدن موضوع ویدئو زیر را با دقت ببینید.

بعد از آشنایی با اعضای خانواده و آشنایی با چند ترکیب جمله مربوط با خانواده زمان آن رسیده فرصت جستجو یافته‌های خود در دل یک ویدئو سطح بالاتر رسیده است. تلاش کنید با بهره گیری از اشتراک بین واژگان فارسی و عربی و تصاویر ویدیو معنا و مفهوم عبارات جدید را کشف کنید. مثلا ” والجدة تَحفظُ الأسرار” با كمی دقت در دو واژه اخیر به آسانی قابل فهم است. تحفظ با واژه محافظت، حفاظت و… دارای ارتباط هستند و کلمه “اسرار” که کاملا با انچه ما در فارسی داریم کاملا مشابه است.

دریافت کلماتی که با آن به تازگی در زبان جدید آشنا می‌شویم در دل آهنگ ها و سرودها باعث بالاتر رفتن اعتماد به نفس ما می‌شود. حال تلاش کنید این ویدئو کلیپ آخری را نیز با دقت مشاهده کنید و اکتشافات خود را محکی دوباره بزنید.

در پایان با درج نظر و ارسال سوالات خود ما را در تولید پست‌های آموزشی دیگر کمک کنید. و با امتیاز دهی و ❤️ کردن این مقاله به ما انرژی مثبت بدهید.

با این مقاله چه امتیازی میدهید؟
2/5
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ostadsaeed.com/library/?p=156
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
استاد سعید
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد آشنایی با افراده خانواده در زبان عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

اینستاگرام

یوتیوب

تلگرام

واتساپ

آپارات

روبیکا

سروش

ایتا

آی گپ

گپ

در وب سایت استاد سعید شما دسترسی به هزاران محتوای آموزشی دارید؛ همچنین ما دائما در حال تولید دوره های آموزشی و کاربردی زبان ها برای شما هستیم. برای یادگیری زبان فقط کافیه تلاش با برنامه داشته باشید.

مقالات اخیر