به نام پروردگار سخن

یادگیری زبان انگلیسی با اخبار

1142 بازدید

اخبار چه اهمیتی دارد؟

زبان انعکاس وقایع زندگی انسان است و اخبار روز انعکاس اتفاقات مختلف و متنوعی است که در زندگی انسان‌ها اتفاق می‌افتد. از طرف دیگر راه دریافت هر زبانی قرار گرفتن در معرض آن است. بخشی از زندگی انسان را سیاست و حوادث تشکیل می‌دهد. در نتیجه یکی از راه‌های کارآمد و بدون هزینه دنبال کردن اخبار روزانه می‌باشد. در مراحل ابتدایی یادگیری زبان بهتر است ، اخبار در زبان مادری و زبان خارجه برای مدتی دنبال شود چرا که این کار موجب بالا رفتن قدرت حدس زنی و کشف واژگان جدید می‌شود.

شبکه‌های خبری انگلیسی زبان

تعداد و تنوع شبكه‌های خبری انگلیسی زبان بسیار بالا است.کشورهای انگلیسی زبان هر کدام چندین شبکه خبری مختص به خود دارد که مثل بی بی سی انگلستان ، سی ان ان آمریکا ، ای بی سی استرالیا و ده‌ها شبکه دیگر.

 در این بین اکثر کشورهای غیر انگلیسی زبان مثل اتحادیه اروپا ، فرانسه ، چین ، ایران ، روسیه ، آلمان و غیره بر اساس نگاه سیاسی فرهنگی خود شبکه‌های خبری مختلفی چون یورو نیوز، فرانس 24 ، راشاتودی ، پرس تیوی و … را راه‌اندازی کرده اند. 

البته باید توجه داشت که این شبکه‌ها در خبر رسانی از سیاست‌های کشورهای مطبوع خدا تبعیت می‌کنند. و در بسیاری از موارد با اخبار ضد ونقیض در این شبکه‌ها روبرو می‌شویم و یا حتی بعضی از خبرها اصلا بازتاب داده نمی‌شود. در نتیجه نمی‌توان اخبار نشر داده شده را ملاک صحت حوادث قرار داد.

بهترین شبکه خبر انگلیسی زبان برای زبان‌آموزان

شبکه‌های خبری همگی میتوانند مفید باشند ولی بهترین آنها برای یادگیری زبان انگلیسی را چند شاخص مشخص می‌کند. ا. سطح زبانی شما 2. علاقمندی‌های شما مثل سیاست ، ورزش ، اقتصاد و … . در بین شبکه‌های خبری می‌توان گفت شبکه وی او ای یکی از بهترین شبکه‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی به شمار می‌رود. چرا که یکی ازمزیت‌های این شبکه بر خلاف بسیاری از شبکه‌های خبری ، رویکرد آموزشی این شبکه می‌باشد. VOA دارای بخش‌های مختلفی است. یکی از این بخش‌ها بخش VOA Learning English هستش که تمامی اخبار با رویکرد آموزشی و با سرعت پایین ارائه می‌شود. 

شبکه‌های خبری همگی میتوانند مفید باشند ولی بهترین آنها برای یادگیری زبان انگلیسی را چند شاخص مشخص می‌کند. ا. سطح زبانی شما 2. علاقمندی‌های شما مثل سیاست ، ورزش ، اقتصاد و … . در بین شبکه‌های خبری می‌توان گفت شبکه وی او ای یکی از بهترین شبکه‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی به شمار می‌رود. چرا که یکی ازمزیت‌های این شبکه بر خلاف بسیاری از شبکه‌های خبری ، رویکرد آموزشی این شبکه می‌باشد. VOA دارای بخش‌های مختلفی است. یکی از این بخش‌ها بخش VOA Learning English هستش که تمامی اخبار با رویکرد آموزشی و با سرعت پایین ارائه می‌شود. در این پست جدیدترین بخش‌های خبری بارگذاری می‌شود. ضمنا بخش‌های که قبلا بارگذاری شده نیز قابل دسترسی است.

 برای استفاده بهتر از ویدئوهای خبری بهتر است که یک بار خبر را تا انتها بشنوید. سپس آن را با دقت مشاهده کنید. و در مرحله بعدی می‌توانید بخش‌های از خبر را به دلخواه خود تکرار کنید.

این نوشته روزانه به روز رسانی می‌شود.

با این مقاله چه امتیازی میدهید؟
2/5
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ostadsaeed.com/library/?p=997
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
سعید اسحاقی
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد یادگیری زبان انگلیسی با اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

اینستاگرام

یوتیوب

تلگرام

واتساپ

آپارات

روبیکا

سروش

ایتا

آی گپ

گپ

در وب سایت استاد سعید شما دسترسی به هزاران محتوای آموزشی دارید؛ همچنین ما دائما در حال تولید دوره های آموزشی و کاربردی زبان ها برای شما هستیم. برای یادگیری زبان فقط کافیه تلاش با برنامه داشته باشید.

مقالات اخیر