آشپز باشی

159 بازدید

آموزش آشپزی به زبان انگلیسی

در متد جدید یادگیری زبان ، زبان وسیله یادگیری تک بعدی نیست ! بلکه در کنار مهارت های دیگر کامل تر و بهتر یاد گرفته می‌شود . CLIL بر این باور است که باید زبان را در کنار مهارت های دیگر یاد گرفت ، در آمیختن یادگیری مهارت های زبانی در کنار مهارت های کاربردی زندگی مانند مهارت کار با کامپیوتر ، مهارت ورزش کردن ، مهارت آشپزی و یا هر فعالیت روزانه دیگر در زندگی انسان باعث می‌شود که بتوان زبان را کامل تر و جامع تر یاد گرفت .

 

 در این روش اصطلاحاتی که در هر مهارت و در هر موضوع به کار برده می‌شود را در زبان مقصد به طور مستقیم توسط زبان آموز کشف می‌شود و در کنار یادگیری یک مهارت خاص ، با ارزش و مفید ، یادگیری زبان خود را تقویت کند . این روش با کنار زدن روش های سنتی یادگیری زبان مانند : آموزش قواعد ، خواندن کتاب های قطور یادگیری اسلوب هاس ، استفاده از لغت نامه های سنگین به روشی بسیار ساده تر روی می‌آورد و به زبان آموز یاد می‌دهد که چطور با یک تیر دو نشان بزند ! درست مثل الگویی که در زبان مادری به کار برده شد ! ما برای صحبت مردن در زبان مادری و کشف کردن اصطلاحاتی مانند : باز کردن پیچ ، سرخ کردن تخم مرغ ، آویزان کردن لباس ها نیازی به خواندن چندین کتاب و یا آموزش دیدن توسط یک معلم نداشته ایم ! و کسی معانی این جملات را نگفته بود ! ما فقط با مشاهده ی آن کار شنیدن آن جمله توسط خانواده و نزدیکانمان یک اصطلاح جدید را کشف کردیم و بدون صرف کمترین انرژی آن را در حین سفت کردن پیچ ، و یا سرخ کردن تخم مرغ فرا گرفتیم ! این همان روشی ست که CLIL در یادگیری زبان مقصد پیشنهاد می‌دهد .

 
مجموعه استاد سعید با دنبال کردن این روش جذاب ، برنامه های متنوعی را برای شما تدارک دیده است ، یادگیری زبان در کنار یادگیری یک مهارت کاربردی و مفید در زندگی ؛ آشنایی با مهارت نقاشی و یا آشپزی در کنار یادگیری اصطلاحات مفید و کاربردی زبان مقصد بدون تلاش و گذارندن وقت بسیار ! -یک تیر و دو نشان

 

 

I Can Cook 

مجموعه آشپز باشی با نام انگلیسی I can cook جزو مجموعه های پر طرفدار یادگیری آشپزی برای کودکان است . در این مجموعه کودکان با هم و دستور پخت های ساده و نوآورانه یک غذای خوشمزه را آماده می‌کنند . این مجموعه تولید انگلستان با کارگردانی هلن اسکات و اجرای کیتی اشورث یک مجموعه بسیار سرگرم کننده برای علاقه مندان به آشپزی و کودکان دلبندمان هست ، همچنین از بعد زبانی این مجموعه به لهجه بریتانیایی یک منبع مناسب برای یادگیری کلمات و اصطلاحات ساده آشپزی به زبان انگلیسی و لهجه بریتیش به شمار می‌رود ؛ با دیدن این مجموعه ۱۰۴ قسمتی می‌توانید بدون پیچیدگی با کلمات مخصوص میوه ها ، غذاها و اصطلاحات آشپزی به راحتی آشنا شوید !

برنج و بلوبری

47

کیک قارچ و مرغ

27

کیک هویج

43

فلافل

49

پن کیک

16

کیک شکلاتی

32

شیرینی توت فرنگی

7

غذا با فلفل دلمه ای

15

این نوشته در حال تکمیل است.

با نوشتن دیدگاه خود به این نوشته امتیاز بدهید
2.3/5
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ostadsaeed.com/library/?p=4454
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
سعید اسحاقی
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد آشپز باشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.