به نام پروردگار سخن

برنامه کودکانه آشپز باشی (انگلیسی)

977 بازدید

آموزش آشپزی به زبان انگلیسی

در متد جدید یادگیری زبان، زبان وسیله یادگیری تک بعدی نیست! بلکه در کنار مهارت های دیگر کامل تر و بهتر یاد گرفته می‌شود. CLIL بر این باور است که باید زبان را در کنار مهارت های دیگر یاد گرفت، در آمیختن یادگیری مهارت های زبانی در کنار مهارت های کاربردی زندگی مانند مهارت کار با کامپیوتر، مهارت ورزش کردن، مهارت آشپزی و یا هر فعالیت روزانه دیگر در زندگی انسان باعث می‌شود که بتوان زبان را کامل تر و جامع تر یاد گرفت‌.

در این روش اصطلاحاتی که در هر مهارت و در هر موضوع به کار برده می‌شود را در زبان مقصد به طور مستقیم توسط زبان آموز کشف می‌شود و در کنار یادگیری یک مهارت خاص‌، با ارزش و مفید‌، یادگیری زبان خود را تقویت کند . این روش با کنار زدن روش‌های سنتی یادگیری زبان مانند: آموزش قواعد، خواندن کتاب‌های قطور یادگیری اسلوب هاس، استفاده از لغت نامه های سنگین به روشی بسیار ساده تر روی می‌آورد و به زبان آموز یاد می‌دهد که چطور با یک تیر دو نشان بزند! درست مثل الگویی که در زبان مادری به کار برده شد! ما برای صحبت مردن در زبان مادری و کشف کردن اصطلاحاتی مانند: باز کردن پیچ، سرخ کردن تخم مرغ، آویزان کردن لباس ها نیازی به خواندن چندین کتاب و یا آموزش دیدن توسط یک معلم نداشته ایم! و کسی معانی این جملات را نگفته بود! ما فقط با مشاهده‌ی آن کار شنیدن آن جمله توسط خانواده و نزدیکانمان یک اصطلاح جدید را کشف کردیم و بدون صرف کمترین انرژی آن را در حین سفت کردن پیچ، و یا سرخ کردن تخم مرغ فرا گرفتیم! این همان روشی‌ست که CLIL در یادگیری زبان مقصد پیشنهاد می‌دهد.

مجموعه استاد سعید با دنبال کردن این روش جذاب، برنامه های متنوعی را برای شما تدارک دیده است، یادگیری زبان در کنار یادگیری یک مهارت کاربردی و مفید در زندگی؛ آشنایی با مهارت نقاشی و یا آشپزی در کنار یادگیری اصطلاحات مفید و کاربردی زبان مقصد بدون تلاش و گذارندن وقت بسیار! 

I Can Cook 

مجموعه آشپز باشی با نام انگلیسی I can cook جزو مجموعه‌های پر طرفدار یادگیری آشپزی برای کودکان است. در این مجموعه کودکان با هم و دستور پخت‌های ساده و نوآورانه یک غذای خوشمزه را آماده می‌کنند. این مجموعه تولید انگلستان با کارگردانی هلن اسکات و اجرای کیتی اشورث یک مجموعه بسیار سرگرم کننده برای علاقه مندان به آشپزی و کودکان دلبندمان هست، همچنین از بعد زبانی این مجموعه به لهجه بریتانیایی یک منبع مناسب برای یادگیری کلمات و اصطلاحات ساده آشپزی به زبان انگلیسی و لهجه بریتیش به شمار می‌رود؛ با دیدن این مجموعه ۱۰۴ قسمتی می‌توانید بدون پیچیدگی با کلمات مخصوص میوه‌ها، غذاها و اصطلاحات آشپزی به راحتی آشنا شوید!

با نوشتن دیدگاه خود به این نوشته امتیاز بدهید
2.3/5
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ostadsaeed.com/library/?p=4454
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
سعید اسحاقی
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد برنامه کودکانه آشپز باشی (انگلیسی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

اینستاگرام

یوتیوب

تلگرام

واتساپ

آپارات

روبیکا

سروش

ایتا

آی گپ

گپ

در وب سایت استاد سعید شما دسترسی به هزاران محتوای آموزشی دارید؛ همچنین ما دائما در حال تولید دوره های آموزشی و کاربردی زبان ها برای شما هستیم. برای یادگیری زبان فقط کافیه تلاش با برنامه داشته باشید.