به نام پروردگار سخن

این‌ها چین؟ در زبان انگلیسی

100 بازدید

آغاز دورهمی جدید

بعد جلسه آن چیه دورهمی در هفته‌ای که گذشت توجه من بیشتر به محیط اطرافم جمع شد تا بتوانم وسایل شخصی به زبان انگلیسی را خوب کشف کنم و از آن در جملات مناسب استفاده کنم! بر عکس روزهای اول که حس بلا تکلیفی داشتم حال می‌دانم هر کدام از این قدم‌ها در زبان یک قدم مثبت است و ما باید با پیش بردن تک تک این قدم‌ها مسیر زبانی خود را پیش ببریم! وسایل شخصی من حالا جزوی از مسیری بودند که کشف کرده بودم و می‌توانستم به راحتی درباره‌ی آن‌ها  صحبت کنم!

انواع جمع در زبان انگلیسی

احساس وابستگی من به کلاس زبان رایگان آنقدر شدید شده بود که حتما دوشنبه راس ساعت 9 در برنامه‌های من نوشته می‌شد تا با اعتماد به نفس وارد کلاس زبان آنلاین مورد علاقه‌ام شوم. جلسه‌ی امروز هم با مقدماتی آغاز شد که مهم‌ترین آن دوره اطلاعات سابق دورهمی بود. روال دورهمی این جلسه هم درست مثل جلسه‌ی قبلی بود و این مرا به فکر فرو برد که این جلسه کدام نکته را کشف خواهیم کرد! عکسی که استاد به نمایش گذاشت در دورترین نقطه‌ی اسلاید به نمایش در آمد و درست به همان اندازه‌ای که کشف کرده بودم مطمعن بودم این یعنی باید حواسم به اسم‌های اشاره در زبان انگلیسی باشد! در جلسه‌ی پیش خوب اسم‌های اشاره در زبان انگلیسی را با تمرین و تکرار کشف کرده بودم. 

اسم اشاره دور

That

اسم اشاره نزدیک

This

تصویر که از دور به نمایش گذاشته شده بود تصویری از چند جوراب آویزان شده بود! 

یک جوراب در زبان انگلیسی میشود:

.a sock

قاعده‌ی جمع در زبان انگلیسی به این گونه‌ست که باید به آخر آن کلمه “s” اضافه شود. این نکته ای بود که از قبل میدانستم پس همزمان با چند نفر گفتیم! 

❌.That’s socks 

فکر می‎‌‌کنم جوابم نیمه کاره درست بود زیرا از چهره‌ی استاد قابل تشخیص بود که جواب درست را از ما دریافت نکرده بود. اسلاید دیگری با یک نوشته ی بزرگ ظاهر شد. 

.Those are socks

درست است! 

من جمع را به خوبی تشخیص داده بودم اما یادم رفته بود که برای جمع کدام حرف استفاده میشود و همینطور در زبان انگلیسی برای جمع یک اسم اشاره‌ی دیگر وجود دارد.

اسم اشاره جمع دور

Those

اسم اشاره جمع نزدیک

These

ادامه جلسه با مثال‌های از کلمات و اشکال جمع و نوع استفاده از اسم‌های اشاره انگلیسی گذشت و ما به ساخت جملات مشغول شدیم.

.Those are books

.These are clothes

.Those are keys

.These are drugs

.Those are pieces of jewelry

.These are pieces of luggage

 

 

مثال‌ها هوشمندانه انتخاب شده بود. بیشتر این کلمات جدید بودند و برخی از آن‌ها نوع جمع بستنشان کمی متفاوت بود و نکاتی در درون خودشان داشت که مرا متعجب کرده بود. برخی از آن‌ها نزدیک بودند و برخی دیگر بود. تنها نکته‌ی مشترک بین تمام این تصاویر جمع بودن آنها بود و این دورهمی این جلسه را شاخص می‌کرد.

توصیف در زبان انگلیسی

تصویر بعدی عکسی از سه پسر بود به همراه وسایلی که در کنارشان بود هر کدام از این وسایل همان‌هایی بودند که ما در تمرین قبلی کار کرده بودیم. در کنار این تصاویر اطلاعاتی بود که استاد در اختیار ما قرار داده بود. این همان روندی بود که طی میکردیم. حال باید از دورهمی اول تا به این جلسه را دوره می‌کردیم. با استفاده از اطلاعاتی که داشتیم درباره‌ی تصویر حرف میزدیم و به قولی تصویر را توضیح می‌دادیم. اطلاعات از به این شکل بودند:

.Adin & brothers

.Bangladesh

24-17-29

.students

.Not married

اول از همه با توجه به اطلاعاتی که در دست داشتیم به پرسش و پاسخ در خصوص عکس پرداختیم. هر کدام از ما به ترتیب اطلاعات داده شده سوالاتی می‌پرسیدیم و پاسخ هایی می‌دادیم. در یک فضای تمام انگلیسی همدیگر را خطاب می‌کردیم و درست مثل یک بازی سوالات مربوط به این افراد را می‌پرسیدیم. 

?Who are these Maryam

.They are brothers

? Where are they from Ali

.They are from Bangladesh

? How old are they Sara

.They are twenty-four, seventeen, and twenty-nine

?What's their job Ahmad

.They are students

پس از پرسش و پاسخ استاد یک پاراگراف متن کاملی را در اختیار ما گذاشت. 

These are Adin and his brothers Aarit and Ahmed. They are all single. They are on a trip to China. In their bags, they have many things like clothes, drugs, and souvenirs for their parents and sisters.s

متنی که در اختیار ما داده شد کامل شده پرسش پاسخ و تمام اطلاعاتی بود که در اختیار ما قرار داده شد. این متن به صورت منسجم و به ساده ترین شکل ممکن اطلاعات را به هم ربط داده بود و همینطور به وسایلی که در دورهمی کشف کرده بودیم اشاره کرده بود. این قسمت دورهمی حس خوبی به من میداد زیرا با وجود این پاراگراف ها ترس کمتری از یادگیری زبان داشتم و به کمک آن می‌توانستم زبان انگلیسی را راحت‌تر و با جرئت بیشتر صحبت کنم. پس از این متن ما با تصاویر، اطلاعات و متون دیگری رو به رو شدیم. و به مکالمه با دوستان دورهمی انگلیسی خود پرداختیم.

سوال برای وسایل جمع در زبان انگلیسی

پس از پرسش و پاسخ به صفحه‌ی اصلی و اخر سوال پرداختیم و با یک سوال اساسی مواجه شدیم: 

?What are these

و نحوه‌ی سوال کردن درباره‌ی وسایل جمع در زبان انگلیسی را کشف کردیم.

این دورهمی به این منوال تمام شد و در نیم ساعت بارانی از اطلاعات را در اختیار ما گذاشت. 

در این گزارش تمامی نکات و قسمت های دورهمی ذکر نشده است. شما میتوانید با مشاهده ی ویدئو این جلسه دورهمی به صورت آفلاین زبان مورد علاقه ی خود را کشف کنید! نکات گرامری، املا و تلفظ را از زبان استاد سعید بشنوید و یک کلاس زبان جذاب را تجربه کنید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ostadsaeed.com/library/?p=9816
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
مبینا مردان زاده
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد این‌ها چین؟ در زبان انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

اینستاگرام

یوتیوب

تلگرام

واتساپ

آپارات

روبیکا

سروش

ایتا

آی گپ

گپ

در وب سایت استاد سعید شما دسترسی به هزاران محتوای آموزشی دارید؛ همچنین ما دائما در حال تولید دوره های آموزشی و کاربردی زبان ها برای شما هستیم. برای یادگیری زبان فقط کافیه تلاش با برنامه داشته باشید.